Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-09-27 17:44:16

Öztrak: “Enflasyon canavarına yem ettiği emeklilerin umutları bir kere daha soldu”

Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamada emeklinin beklediği telafi zammı ve ikramiyeye yer verilmemesi eleştiren Öztrak, “Enflasyon canavarına yem ettiği emeklilerin umutları bir kere daha soldu. Gençler için seçim öncesinde verdiği vaatleri ise kesti, biçti, kuşa döndürdü.” ifadesini kullandı.

Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimden önce vaatlerine ilişkin, “’Üniversiteli gençlere aylık 10 GB ücretsiz internete’ süresiz erişim vaadini, tek bir yılla sınırladı. ‘Yükseköğrenimdeki gençlere cep telefonu ve bilgisayar için vergi muafiyeti’ vaadinde ise ‘vergi muafiyeti’ gitti, yerine fiyatı 9 bin 500 liraya kadar olan telefonlarda yüzde 44,4'e kadar ‘destek’ geldi. Bir telefonun çıplak fiyatının üstüne yüzde 104 vergi koyacaksın, sonra da gençlere yüzde 44 indirimi müjde diye duyuracaksın. Bu, gençlerin aklıyla dalga geçmektir. ‘Gençlerin kültür-sanat faaliyetlerden indirimli ya da bedava yararlanmalarını sağlayacak süresiz kart’ vaadini de tek bir yılla sınırladı.” dedi.

Öztrak, hükümete yönelik yaptığı açıklamada  “İtibardan tasarruf yok, faiz lobilerine ödenen faizlerden tasarruf yok. Dolar baronlarına ödenen garantilerden tasarruf yok. Yandaş müteahhitlerin döviz garantili gelirlerinden tasarruf yok. Emeklinin aylığından, ikramiyesinden, gençlere verilen sözlerden tasarruf çok.” ifadelerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2023 hissearz.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.